میکرودرم ابریژن چیست؟ و پاکسازی پوست با میکرودرم در سال 2020 چگونه است؟

میکرودرم ابریژن یک روش کم تهاجمی در 2020 است که برای تجدید رنگ و بافت کلی پوست استفاده می شود. این می تواند ظاهر آفتاب ، چین و چروک ، خطوط ظریف ، لکه های پیری ، اسکار آکنه و سایر نگرانی ها و شرایط مربوط به پوست را بهبود بخشد.

در این روش از یک اپلیکاتور مخصوص با سطح ساینده استفاده می شود تا لایه جوان و ضخیم پوست را به آرامی خراش داده تا جوان شود.

یک تکنیک میکرودرم ابریژن ذرات ریز اکسید آلومینیوم یا بی کربنات سدیم را با خلا / مکش می کند تا نتیجه مشابه سطح ساینده را به دست آورد.

آیا میکرودرم ابریژن برای پوست شما مفید است؟

میکرودرم ابریژن می تواند با کاهش خطوط ریز ، آسیب های آفتاب ، و ایجاد آکنه های ملایم و کم عمق به بهبود ظاهر پوست کمک کند. برای زخم های عمیق آکنه یا چین و چروک های عمیق مفید نیست. پوست ممکن است حتی بعد از یک بار درمان به طور محسوسی نرم و صاف شود و مرطوب کننده ها را بهتر جذب کند.

میکرودرم پوست یک روش ایمن برای اکثر انواع پوست و رنگ پوستها به حساب می آید. در صورت داشتن نگرانی های پوستی زیر ، افراد ممکن است تصمیم بگیرند که این روش را انجام دهند.

هزینه میکرودرم ابریژن چقدر است؟

میکرودرم ابریژن یک عمل زیبایی است. بیمه درمانی معمولاً هزینه را تأمین نمی کند. برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت انجام میکرودرم در کلینیک زیبایی تهران به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

آماده شدن برای میکرودرم پوست صورت

میکرودرم ابریژن یک روش غیر جراحی ، کم تهاجمی است. برای آماده شدن برای انجام این کار باید کارهای کمی انجام دهید.

بهتر است در مورد نگرانی های پوستی خود با یک متخصص مراقبت از پوست صحبت کنید تا بفهمید آیا میکرودرم ابریژن مناسب شماست یا خیر.

درباره هرگونه عمل زیبایی و جراحی گذشته و همچنین آلرژی و شرایط پزشکی بحث کنید.

ممکن است به شما گفته شود که حدود یک هفته قبل از درمان از قرار گرفتن در معرض آفتاب ، کرم های برنزه کننده و اپیلاسیون خودداری کنید. همچنین ممکن است به شما توصیه شود تقریباً سه روز قبل از درمان از استفاده از کرم ها و ماسک های لایه بردار خودداری کنید.

قبل از شروع عمل ، هرگونه آرایش را پاک کرده و صورت خود را تمیز کنید.

میکرودرم ابریژن چگونه کار می کند؟

میکرودرم پوست یک روش درمانی است که در کلینیک زیبایی انجام می شود. این پروسه معمولاً حدود یک ساعت طول می کشد. این کار معمولاً توسط یک متخصص مراقبت از پوست دارای مجوز انجام می شود ، که ممکن است تحت نظارت یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی باشد یا نباشد. این بستگی به این دارد که در کدام منطقه جغرافیایی زندگی می کنید.

استفاده از بیهوشی یا ماده بی حسی برای میکرودرم ابریژن ضروری نیست.

در طول پروسه انجام ، شما روی یک صندلی دراز کشیده اید. متخصص شما از یک دستگاه دستی برای اسپری آرام ذرات یا برداشت یک لایه نازک بیرونی پوست در مناطق مورد نظر استفاده خواهد کرد.

در پایان درمان ، یک مرطوب کننده و همچنین ضد آفتاب روی پوست شما قرار می گیرد.

میکرودرم ابریژن برای اولین بار توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده در سال 1996 تأیید شد. از آن زمان ، صدها دستگاه میکرودرم ابریژن تولید شده است.

 

عوارض جانبی میکرودرم برای پوست صورت

عوارض جانبی شایع میکرودرم ابریژن شامل حساسیت خفیف ، تورم و قرمزی است. این موارد معمولاً ظرف چند ساعت پس از درمان از بین می روند.

ممکن است به شما توصیه شود از یک مرطوب کننده برای به حداقل رساندن پوست خشک و پوسته پوسته شدن پوست استفاده کنید. کبودی جزئی نیز ممکن است رخ دهد. علت این امر بیشتر فرآیند مکش در طول درمان است.

چه انتظاراتی بعد از میکرودرم پوست صورت باید داشته باشیم؟

پس از انجام میکرودرم ابریژن ضرورتی برای استراحت وجود ندارد و احتمال تجویز آن کم است. باید بتوانید بلافاصله فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرید.

پوست خود را مرطوب نگه دارید و از محصولات ملایم مراقبت از پوست استفاده کنید. حداقل یک روز پس از درمان از استفاده از داروهای موضعی آکنه خودداری کنید. محافظت از پوست با ضد آفتاب بسیار مهم است.

در طی چند هفته پس از درمان ، پوست شما می تواند نسبت به آفتاب حساس تر باشد.

شما می توانید انتظار داشته باشید که بلافاصله پس از عمل نتایج محسوسی را مشاهده کنید. تعداد جلسات میکرودرم ابریژن به شدت حساس بودن پوست و همچنین انتظارات شما بستگی دارد.