ماساژ سوئدی چیست؟

در سوئد ، “ماساژ سوئدی” به “ماساژ کلاسیک” شناخته می شود. و این دقیقاً همان چیزی است که وجود دارد – یک درمان کلاسیک که استاندارد غربی ماساژ را نشان می دهد. ماساژ سوئدی یک درمان ماساژ درمانی تمام بدن است که با استفاده از بافت های نرم و ماهیچه ها به بازیابی سلامتی کمک می کند – ایجاد یک اثر آرام بخش و متعادل کننده بر روی سیستم عصبی. ماساژ درمانی از پنج نوع روش اصلی ماساژ در ماساژ سوئدی استفاده خواهد کرد: نوازش و سر خوردن. ورز دادن مالش دادن ضربه زدن.

فواید ماساژ سوئدی چیست؟

تکنیک های مختلف ماساژ سوئدی، ایجاد شده توسط پدر ماساژ سوئدی ، Per Henrik Ling ، برای بهبود گردش خون ، آرامش عضلات و احساس آرامش بیشتر طراحی شده اند. برخلاف ماساژ بافت عمیق ، ماساژ درمانی سوئدی از سکته های نرمتر بر روی استخوان استخوان و قسمتهای ظریفتر بدن و از سکته های قوی تر در جایی که پوشش عضلانی ضخیم تری وجود دارد ، استفاده می کند. این تنظیم فشار آن را به ماساژ ایده آل برای آرامش تبدیل می کند. ماساژ سوئدی که برای تسکین عضلات تنگ و تقویت رفاه شناخته شده است ، همچنین مجموعه ای از مزایای دیگر سلامتی را شامل می شود: همچنین شما می توانید برای اطلاع از قیمت ماساژ سوئدی به صفحه لینک شده مراجعه نمایید. • کاهش فشار عضلانی با دفع سموم • بهبود گردش خون و جریان ضربه در بدن • کمک به انعطاف پذیری رباط ها و تاندون ها و بهبود دامنه حرکت • کاهش استرس عاطفی و جسمی • کاهش درد کمر و درد مزمن ماساژ تراپی قبل از رفتن ، با آبگرم در مورد آنچه باید بپوشید بررسی کنید: آبگرم ممکن است لباس زیر یکبار مصرف تهیه کند. اگر تصور از بین بردن تمام لباس های شما باعث سرخ شدن شما می شود ، نگران نباشید: درمانگر شما هنرمند فنون حرفه ای پارچه پردازی خواهد بود. روغن ها و لوسیون های استفاده شده در ماساژ می توانند پارچه ها را لکه دار کنند ، بنابراین اگر لباس شخصی خود را می پوشید بهتر است چیزی قدیمی را انتخاب کنید. مانند تمام روش های درمانی ، هر بیماری را که ممکن است داشته باشید به درمانگر خود اطلاع دهید و اگر باردار هستید – یا فقط فکر می کنید ممکن است باردار باشید – به او بگویید. بهتر است در ساعات منتهی به ماساژ از وعده های غذایی سنگین و الکل خودداری کنید.

چه انتظاری باید از ماساژ سوئدی داشته باشید؟

ماساژ شما احتمالاً حدود 60 یا 90 دقیقه طول خواهد کشید. درمانگر به شما فرصت می دهد تا لباس شخصی خود را در بیاورید و روی میز ماساژ دراز بکشید ، که معمولاً برای راحتی بیشتر روی آن قرار می گیرد ، جایی که ممکن است خود را با حوله بپوشانید. لازم نیست در هر مرحله کاملاً در معرض دید باشید. درمانگر شما بسته به منطقه ای که روی آن تمرکز دارد . اگر نگران چیزی هستید ، از گفتن این مطلب دریغ نکنید. درمانگر شما ممکن است در ابتدای درمان چهره شما را ارزیابی کند و روغنهای اساسی یا لوسیون را متناسب با نوع پوست شما انتخاب کند. او این موارد را با یک سری ضربه و تکنیک مخصوص به قسمت بدن شما و آنچه می خواهید به دست آورید ، به بدن شما ماساژ می دهد. به عنوان مثال ، این ممکن است سکته های طولانی و کشویی از پشت برای کمک به آرامش شما باشد ، یا شانه های خود را مالش دهید تا گره ها باز شود.این درمان مناطق حساس بدن شما را در نظر می گیرد ، بنابراین باید راحت و آرام باشد.

برخی از درمانگران دوست دارند هنگام ماساژ موسیقی پخش کنند ، زیرا این امر می تواند به شما کمک کند تا احساس آرامش کنید. از گفتن اگر ترجیح می دهید آن را نداشته باشید – یا در واقع اگر از هر چیز دیگری در اتاق درمان ناراضی هستید ، نترسید. محتوا بودن در محیط اطراف برای آرامش مهم است و به شما کمک می کند با خوشحالی در ماساژ خود غرق شوید. صحبت کردن نیز همین است. بیشتر درمانگران نسبت به میزان مشتری خود تمایل به برقراری ارتباط دارند و مکالمه را بر این اساس محدود یا تشویق می کنند. برخی از افراد دوست دارند کمی گپ بزنند. دیگران نمی کنند تا وقتی راحت ، آرام و پذیرا باشید مهم نیست. پس از آن ، احتمالاً کاملاً احساس آرامش می کنید و حتی ممکن است خواب آلوده باشید ، بنابراین به خودتان وقت کافی بدهید تا راحت شوید. این احساس را داشته باشید که هر عضله در بدن شما به آرامی کشیده شده و صاف شده است.

انواع مختلف ماساژ سوئدی

از آنجا که ماساژ سوئدی یکی از اشکال کلاسیک ماساژ است ، سکته های مغزی و روش های آن پایه و اساس بسیاری از درمان های دیگر است. بررسی کنید که آبگرم انتخابی شما چه چیزی ارائه می دهد ، اما در اینجا برخی از روش های درمانی شامل ماساژ سوئدی وجود دارد:

• ماساژ رایحه درمانی • سنگ درمانی گرم • ماساژ نشسته با صندلی

نکات داغ!

قبل از ماساژ سوئدی خوب است 20 دقیقه را در سونا سپری کنید. ماهیچه های شما را گرم و شل می کند و آنها را برای یک تجربه آرامش بخش تر و عمیق تر آماده می کند. تمام ماساژها می توانند احساس تشنگی و احساس نیاز به توالت رفتن را بیش از حد معمول ایجاد کنند – این به این دلیل است که ماساژ گردش خون لنفاوی شما را از بین می برد و بدن شما سموم را دفع می کند. حتما مقدار زیادی آب بنوشید.