میکرونیدلینگ: درمان با کلاژن

میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ یک روش زیبایی کم تهاجمی است که برای درمان نگرانی های پوستی از طریق تولید کلاژن استفاده می شود. این روش درمانی که به عنوان درمان القایی کلاژن نیز شناخته می شود ، ممکن است به کسانی که بدنبال کاهش زخم آکنه و علائم کشش هستند کمک کند.

همچنین در برخی از روش های ضد پیری مانند جراحی پلک و لکه های خورشید استفاده می شود. میکرونیدلینگ صورت علی رغم نقش احتمالی کلاژن در رشد مو ، برای ریزش مو موثر نیست.

این ممکن است آخرین مرحله قبل از در نظر گرفتن جراحی زیبایی برای ضد پیری و سایر نگرانی ها باشد. درباره میکرونیدلینگ بیشتر بدانید و با متخصص پوست خود در مرکز زیبایی پزشکی صحبت کنید تا ببینید آیا این گزینه مناسب برای پوست شما است یا خیر.

اگر از سلامتی خوبی برخوردار باشید و نگرانی های پوستی خاصی داشته باشید که به درمان های خانگی یا سایر روش های پوستی ، مانند لایه برداری پاسخ نداده اند ، ممکن است یک گزینه ایده آل برای این روش باشید.

روش انجام میکرونیدلینگ

در طی این روش ، پزشک شما با ابزاری مانند خودکار خارهای کوچکی را در زیر پوست ایجاد می کند. سنباده ها آنقدر کوچک هستند که احتمالاً بعد از عمل متوجه آنها نخواهید شد. پزشک شما ابزار را به طور مساوی روی سطح پوست شما حرکت می دهد تا پوست جدیدی که جوان می شود نیز یکدست شود.

قبل از شروع ، پزشک شما از بی حس کننده موضعی برای کاهش احتمال درد استفاده می کند. این کار حدود یک ساعت قبل از درمان شما انجام می شود. دانشگاه اموری می گوید روند واقعی میکرونیدلینگ تقریباً 30 دقیقه طول می کشد.

سپس پزشک ممکن است یک سرم یا درمان آرامبخش استفاده کند. در کل می توانید انتظار داشته باشید که حداقل برای چند ساعت در دفتر حضور داشته باشید.

مناطق هدف گذاری شده برای میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ اغلب در صورت شما برای هدف گیری استفاده می شود:

علاوه بر نگرانی های صورت ، از میکرونیدلینگ گاهی اوقات برای درمان علائم کشیدگی در سایر نواحی بدن استفاده می شود. یک مطالعه منبع معتبر نشان داد که میکرونیدلینگ هنگام ترکیب با مواد پرکننده برای ایجاد علائم کششی در ران و ناحیه شکم موثر است.

ایجاد زخم در سایر اعضای بدن نیز ممکن است با این روش درمان شود. با این حال ، میکرونیدلینگ در درجه اول در صورت استفاده می شود.

آیا خطرات یا عوارض جانبی وجود دارد؟

مانند همه روش های زیبایی ، میکرونیدلینگ بدون خطر نیست. رایج ترین عارضه جانبی تحریک جزئی پوست است که بلافاصله پس از عمل انجام می شود. همچنین ممکن است برای چند روز قرمزی کنید. در صورت مشاهده عوارض جانبی شدیدتر مانند:

  1. خون ریزی
  2. کبودی
  3. عفونت
  4. لایه برداری

اما اگر شما باردار هستند و یا دارای بیماری های پوستی خاصی مانند پسوریازیس یا اگزما هستند و یا زخم های باز دارند و یا اخیراً پرتودرمانی کرده اید و یا سابقه اسکارهای پوستی دارید، کاندید خوبی برای درمان با این روش نیستید.

تاثیر میکرونیدلینگ:

این در درمان جای زخم جزئی مربوط به آکنه ، زخم و پیری موثر است. به احتمال زیاد متوجه پوستی روشن و سفت نیز خواهید شد.

نتایج ایده آل پس از چندین جلسه حاصل می شود.

میکرونیدلینگ بسیار کارآمدتر از غلتک های خانگی است.

مرکز زیبایی و پزشکی

ایمنی و اطمینان:

راحتی:

هزینه:

نکات قابل ملاحظه: